SENIORZE NIE DAJ SIĘ!

 
 
Informacje

Informacje ogólne

Wyłudzanie pieniędzy od osób starszych nie traci na popularności. Na oszustwo najbardziej narażeni są ludzie mieszkający samotnie, bez rodziny. Ludzie w podeszłym wieku najczęściej nie zdają sobie sprawy z zagrożenia i – z typową dla siebie otwartością – chętnie nawiązują kontakty z obcymi.

W I półroczu 2021 r. co najmniej 1176 starszych osób straciło oszczędności życia w związku z oszustwami „na wnuczka”, „na policjanta”, czy na „funkcjonariusza CBŚP”.

Straty wyniosły 63 557 479 zł. Dzięki czujności swojej, osób bliskich bądź np. pracowników banku w ponad 900 przypadkach nie doszło do przekazania gotówki. Na pierwszym miejscu znalazło się województwo łódzkie. Oszukano 286 osób na łączną kwotę ponad 17,5 mln zł. Zaraz za województwo śląskie274 przestępstw, na kwotę 6,3 mln zł. Czołówkę komend wojewódzkich, zamyka Warszawa, tam oszukano 238 osób, które straciły 8,6 mln zł.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/KGP-Przez-pol-roku-w-wyniku-oszustw-m-in-na-wnuczka-polscy-seniorzy-stracili-ponad-63-mln-zl-8151472.html

 
 
Info

PAMIĘTAJ!

 ZAWSZE BĄDŹ OSTROŻNY, CZUJNY I PRZEWIDUJĄCY

 POLICJA NIGDY NIE PROSI O PRZEKAZYWANIE PIENIĘDZY LUB KOSZTOWNOŚCI OBCYM OSOBOM ANI POLICJANTOM. JEŻELI OTRZYMASZ TAKI TELEFON BĄDŹ PEWIEN, ŻE DZWONI OSZUST

 JEŚLI KTOŚ TELEFONICZNIE PROSI CIĘ O PIENIĄDZE I MASZ WĄTPLIWOŚCI Z KIM ROZMAWIASZ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAJBLIŻSZYMI LUB POLICJĄ DZWONIĄC POD NUMER 112.

 
 
Informator

Informatory

INFORMATOR – Jak nie dać się oszukać?

Pobierz bezpłatny informator

RAPORT InfoSenior

Pobierz bezpłatny raport

 
 
Multimedia

Multimedia i grafika