Rozpoczął się XVII etap Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Dołącz do nas!

 
 

5 lutego 2024

 
 
portfel

Rozpoczyna się kolejny, XVII etap Kampanii Dokumenty Zastrzeżone, prowadzonej przez Związek Banków Polskich, do której zapraszane są wszystkie banki operujące na terenie Polski. Realizowane działania obejmą cały rok 2024.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej wśród Polaków na temat konieczności zgłaszania utraconych dokumentów tożsamości do banków. Niezależnie od tego, czy dokumenty zostały utracone w wyniku przypadkowej zguby czy też kradzieży, oraz czy dotyczą one klientów danego banku czy osób, które nigdy nie korzystały z usług bankowych.

Projekt ma na celu upowszechnianie informacji o Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, podkreślając korzyści i znaczenie dla bezpieczeństwa osób, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Wskazuje również na możliwość uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z utraty dokumentów.

Kampania DZ nie tylko stanowi istotny projekt w kontekście zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla banków i ich klientów, ale także jest ważnym i pozytywnie ocenianym przedsięwzięciem społecznym, mającym na celu wspieranie całej gospodarki oraz dbanie o każdego Polaka.

Dotychczasowe lata działań informacyjnych przyczyniły się do ponad trzykrotnego wzrostu liczby zgłaszanych dokumentów do zastrzeżenia. Chcielibyśmy serdecznie podziękować bankom, które wspierały Kampanię w 2023 roku: Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, ING Bank Śląski, Krakowski Bank Spółdzielczy, Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Bank.

Zapraszamy do współpracy!

***

Kontakt dla banków zainteresowanych uczestnictwem w XVII etapie Kampanii:

Centrum Prawa Bankowego i Informacji (przedstawiciel ZBP):

Emilia Ożarowska

Kierownik ds. Marketingu i PR

emilia.ozarowska@cpb.pl

tel. 723 723 769