Dzięki współpracy Prokuratury, Policji i ZBP rozbito grupę wyłudzającą kredyty

 
 

24 października 2019

 
 
portfel

Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie we współpracy z Bankowym Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą kredyty i pożyczki. Ustalenie sprawców oraz schemat ich działania poprzedzone było długim i żmudnym śledztwem.

Policja i Prokuratura Okręgowa w Krakowie odniosły olbrzymi sukces. Kilkuset funkcjonariuszy brało udział w ubiegłotygodniowych działaniach, podczas których zatrzymano członków grupy przestępczej wyłudzającej kredyty i pożyczki bankowe na ogromną skalę.

W rękach Policji jest już 12 osób, w tym kierownictwo przestępczego interesu. Decyzją sądu 6 osób zostało już tymczasowo aresztowanych, o czym poinformował mł. insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie .

Współpraca Prokuratury i ZBP

To wydarzenie jest przykładem doskonałej współpracy Policji, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i Związku Banków Polskich. Nie o wszystkich wspólnych działaniach można na bieżąco informować opinię publiczną, bo często ze względów operacyjnych konieczne jest zachowanie określonego stopnia poufności.

W dziedzinie cyberbezpieczeństwa przede wszystkim liczy się skuteczność działania. Mniej mówić, a więcej robić − podsumowuje dr Przemysław Barbrich, dyrektor Zespołu Public Relations ZBP.

Więcej