Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku w Ciechocinku

 
 

17 października 2017

 
 
portfel

Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału Banku PKO BP w Ciechocinku. Wszystko za to, że dzięki czujności i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta”. Klientka banku nie straciła 32 tysięcy złotych.

Komendant Powiatowy Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. insp. Andrzej Kłos złożył podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której 73-letnia mieszkanka Ciechocinka nie straciła swoich oszczędności. Były słowa uznania i list gratulacyjny.

Przypomnijmy:

Na początku października do 73-letniej mieszkanki Ciechocinka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Fałszywy „mundurowy” powiedział, że prowadzi akcję przeciwko pracownikowi banku, który posiada dane personalne kobiety i może przejąć jej oszczędności. Mężczyzna przekonał kobietę, aby wypłaciła pieniądze z banku. 73-latka  pobrała swoje oszczędności z konta, w sumie 12 tysięcy złotych o czym poinformowała oszusta, z którym była cały czas na łączu telefonicznym. Po dokonaniu wypłaty mężczyzna poprosił kobietę o zaciągnięcie kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Plany oszusta zostały pokrzyżowane przez pracownicę banku, która posiadała wiedzę o metodach oszustw „na policjanta”.

Autor:
Publikacja: Marta Białkowska-Błachowicz

Źródło: KPP w Aleksandrowie Kujawskim www.aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl