Zatrzymany za kradzieże kieszonkowe

 
 

16 sierpnia 2016

 
 

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże kieszonkowe. Waldemar C. w rejonie Dworca Zachodniego okradł dwie kobiety z portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. 61-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu od pewnego czasu poszukiwali sprawcy dwóch kradzieży kieszonkowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna pod koniec maja okradł dwie kobiety na terenie Dworca Zachodniego. Jego łupem padły dwa portfele z dokumentami i pieniędzmi, które wyciągnął pokrzywdzonym z torebek.

Stołeczni wywiadowcy ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć Waldemar C. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali 61-latka na terenie Ochoty. Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ul. Opaczewskiej. Śledczy z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu przedstawili mężczyźnie zarzuty za dwie kradzieże, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.