Podejrzany o wyłudzenie ponad 400 tys. zł

 
 

25 lutego 2015

 
 

Policjanci z Opola wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 44-latka podejrzewanego o fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie kredytów gotówkowych w wysokości co najmniej 400 tys. złotych. Mieszkaniec Opola usłyszał już 4 zarzuty. Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KMP w Opolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 44-latka. Śledczy podejrzewali, że mężczyzna fałszuje dokumenty i za ich pomocą wyłudza kredyty gotówkowe.

Na podstawie zgromadzonego materiału funkcjonariusze przeszukali pomieszczenie, które zajmował mężczyzna. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli między innymi paszporty, dowody osobiste oraz prawa jazdy wystawione na różne nazwiska. Ponadto mężczyzna w mieszkaniu posiadał prawdopodobnie fałszywe dokumenty dotyczące świadczeń przedemerytalnych. Śledczy u 44-latka zabezpieczyli również dokumenty bankowe, karty sim, telefony komórkowe, laptopa oraz blisko 10 000 złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci podejrzewają, że zatrzymany za pomocą fałszywych dokumentów wyłudził w różnych instytucjach finansowych pożyczki gotówkowe na co najmniej 400 tys. złotych oraz próbował wyłudzić dalsze 100 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

Źródło: www.policja.pl