Podejrzana o oszustwa trafiła do policyjnego aresztu

 
 

3 lutego 2015

 
 

Bydgoscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie co najmniej 65 tys. złotych. Kryminalni doprowadzili 31-latkę do prokuratora, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanej. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali podejrzaną o liczne wyłudzenia popełnione przy użyciu sfałszowanego dokumentu tożsamości. Sprawa miała swój początek w 2013 roku, kiedy 38-letnia bydgoszczanka zaczęła otrzymywać powiadomienia o niespłacaniu zobowiązań finansowych wobec banku, firm pożyczkowych oraz telekomunikacyjnych. Poszkodowana złożyła zawiadomienie o oszustwach, w których sprawca posługując się sfałszowanym dowodem osobistym zawierającym jej dane personalne zawiera różnego rodzaju umowy. Okazało się, że 38-latka ma do spłacenia raty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponieważ nie zdołano ustalić osoby podejrzanej sprawa została umorzona.

W związku z kolejnym zgłoszeniem pokrzywdzonej sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ oraz policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Bydgoszczy. Funkcjonariusze krok po kroku analizowali posiadane materiały i dążyli do wyjaśnienia sprawy. Przełom nastąpił w połowie stycznia. Dzięki współpracy z kryminalnymi z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście doszło do realizacji sprawy. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na wytypowanie i ustalenie miejsc, w których mogła przebywać podejrzewana kobieta. Materiały zebrane przez kryminalnych trafiły do prowadzącego sprawę prokuratora, który na ich podstawie wydał postanowienia o zatrzymaniu  i przeszukaniach.

Wczoraj (21.01.2015) rano policjanci weszli do trzech mieszkań w Bydgoszczy. W jednym z nich kryminalni zatrzymali 31-latkę, która trafiła do policyjnego aresztu. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli pieczątki oraz sprzęt elektroniczny, który mógł posłużyć do popełnienia przestępstw.

Dzisiaj zatrzymana wraz zebranym materiałem dowodowym została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ. O dalszym losie podejrzanej zadecyduje teraz prokurator. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.