eurobank wspiera bezpieczeństwo

 
 

5 września 2013

 
 

eurobank umożliwia zastrzeganie utraconych dokumentów tożsamości także osobom, które nie są jego klientami i sponsoruje Kampanię Informacyjną Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Czy warto zastrzec dokumenty w banku?
eurobank umożliwia zastrzeganie zaginionych dokumentów tożsamości nie tylko – jak do tej pory – swoim klientom, ale także osobom, które nie korzystają z jego usług. Każdy, kto utracił dokumenty, może uchronić się przed ich niepowołanym użyciem, dokonując zastrzeżenia w jednej z 470 placówek eurobanku na terenie całej Polski. Osobom, które są klientami banku i posiadają dostęp do bankowości telefonicznej, bank umożliwia zastrzeganie również tą drogą. Ponadto dla klientów z aktywną bankowością internetową istnieje możliwość dokonania zastrzeżenia dowodu osobistego w serwisie eurobank online, a od kilku dni również przez urządzenie mobilne – za pośrednictwem aplikacji mobilnej Zastrzeganie dokumentów w eurobanku, zarówno dla klientów jak i osób niebędących klientami, jest bezpłatne. – Udostępnienie możliwości zastrzegania dokumentów dla dodatkowej grupy, czyli osób, które nie są klientami banku, ogranicza liczbę wyłudzeń dokonanych za pomocą skradzionej tożsamości i w ten sposób przyczynia się do bezpieczeństwa klientów i całego sektora bankowego – uzasadnia zmianę Krystian Krysa, zastępca dyrektora Departamentu Ryzyka i Analiz Euro Banku SA.

Informacje o zastrzeganym dokumencie trafiają do administrowanej przez Związek Banków Polskich Centralnej Bazy Danych – Dokumenty Zastrzeżone – jedynej ogólnopolskiej bazy skradzionych lub zagubionych dokumentów. W ramach Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, którego eurobank jest uczestnikiem, następuje wymiana informacji o dokumentach utraconych przez ich właścicieli między instytucjami takimi jak banki, operatorzy telefonii komórkowych, notariusze itp. – Samo zgłoszenie utraty dokumentów w urzędzie, czy na policji nie wystarczy (policję klienci powiadamiają zresztą tylko w wypadku kradzieży). Utracony dokument warto zastrzec w banku, nawet jeśli nie jest się klientem żadnej tego typu instytucji. W przeciwnym wypadku może on zostać użyty do wyłudzania kredytów, dokonywania zakupów, kradzieży wypożyczonych przedmiotów, czy zawierania umów najmu w celu kradzieży dobytku – mówi Grzegorz Kondek ze Związku Banków Polskich.

Udział eurobanku w kampanii
eurobank przystąpił także do VII etapu Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, po raz kolejny wspierając finansowo popularyzację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa systemu płatniczego. Kampania skierowana jest zarówno do klientów banków, jak i do osób, które jeszcze klientami nie są. Informuje o możliwościach dokonywania zastrzeżeń dokumentów tożsamości w wypadku ich utraty. Patronami kampanii są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Policja i Federacja Konsumentów.

„Domowy budżet z eurobankiem”
Bank kontynuuje również powołany w 2007 r. program edukacyjny „Domowy budżet z eurobankiem”, w ramach którego eksperci banku dzielą się swoją wiedzą finansową, ułatwiając konsumentom rozsądne i świadome korzystanie z usług bankowych. Program prowadzony jest obecnie w dwóch sekcjach internetowych: eurobank.pl/doradzamy oraz we współpracy z Money.pl na: http://www.money.pl/eurobank/.

Więcej informacji dotyczących zastrzegania dokumentów tożsamości:
•    „Sprawdź jak zastrzec dokumenty w eurobanku” – szczegółowe informacje dotyczące zastrzegania dokumentów oraz lista dokumentów możliwych do zastrzeżenia
•    http://www.eurobank.pl/doradzamy
•    www.DokumentyZastrzezone.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.