Policjanci udaremnili milionowe oszustwo

 
 

6 sierpnia 2013

 
 

W minionym tygodniu policjanci Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą KMP w Siedlcach udaremnili próbę oszustwa na kwotę 2,7 miliona złotych. Zatrzymano 52-letniego mężczyznę, który – posługując się podrobionymi dokumentami – chciał wyłudzić pieniądze. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (31.07) policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy uzyskali informację, że w jednym z siedleckich banków pewien mężczyzna, podając się za właściciela konta, chce dokonać transakcji przelewu 2,7 miliona złotych z własnego konta na inne. Podczas sprawdzania tej informacji przez funkcjonariuszy okazało się, że jest to próba oszustwa.

Mężczyzną w banku okazał się 52-letni mieszkaniec Warszawy, posługujący się fałszywymi dokumentami. Sprawcę zatrzymano i udaremniono mu próbę przestępstwa. Podczas zatrzymania zabezpieczono przy nim podrobiony dowód osobisty i prawo jazdy z danymi prawowitego właściciela konta.

W miniony piątek (2.08) decyzją sądu zatrzymany sprawca został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za usiłowanie ww. przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Źródło:www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.