Zatrzymany za wyłudzenie kredytu

 
 

13 maja 2013

 
 

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu jaworskiego, podejrzanemu o oszustwo kredytowe. 24-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym jak wyłudził 10 tys. złotych pożyczki w jednej z kas oszczędnościowych na terenie miasta. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, mężczyzna odpowie przed sądem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna – posługując się sfałszowanym dokumentem – wyłudził kredyt w jednej z kas oszczędnościowych na terenie miasta. Podejrzany nielegalnie zdobył 10 tys. złotych po tym jak przedłożył dokumenty potwierdzające jego zatrudnienie w jednej z jaworskich firm. Po sprawdzeniu okazało się, że 24–latek nigdy tam nie pracował.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw na szkodę innych placówek kredytowych, a także czy działał sam. Za czyn, o który jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Żródło:www.policja.pl