Działał metodą na wnuczka

 
 

7 marca 2013

 
 

Prokuratura Rejonowa w Gostyninie zezwoliła, ze względu na ważny interes społeczny, na ujawnienie wizerunku podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Z ustaleń wynika, że mężczyzna mógł dopuścić się podobnych przestępstw. Dlatego też policjanci z Gostynina apelują o zgłaszanie się osób, które zostały oszukane w podobny sposób lub rozpoznają podejrzanego jako sprawcę przestępstwa. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie, ul. 3 Maja 17, tel. 24 235 0222 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel 997 lub 112.

130307.wizerunek.podejrzanego.01.210x280Policjanci z Gostynina w lutym zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku popełnienia oszustwa metodą „na wnuczka”. Do zatrzymania doszło tuż po informacji o próbie wyłudzenia, ponieważ pokrzywdzona nie dała się nabrać. Dzięki czujności kobiety, która odebrała telefon od mężczyzny proszącego o pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych dla członka jej rodziny, policjanci mogli skutecznie zatrzymać sprawcę, gdy ten zgłosił się po gotówkę. Oszust podczas korespondencji telefonicznej podawał się za znajomego członka rodziny, który miał ulec wypadkowi, a także za policjanta, próbując sprawdzić czy pokrzywdzona zgłosiła sprawę na Policję.

Zatrzymany jest mieszkańcem województwa łódzkiego. Prokuratura postawiła mu też zarzut za zdarzenie z 31 stycznia br. kiedy to w Radomsku (woj. łódzkie) wyłudził tą samą metodą 5 tysięcy złotych. Z poczynionych do chwili obecnej ustaleń wynika uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna mógł dokonać podobnych przestępstw więcej. Dlatego w dalszym postępowaniu konieczne jest ustalenie kolejnych osób pokrzywdzonych na skutek działania podejrzanego.

Policjanci z Gostynina apelują o zgłaszanie się osób, które zostały oszukane w podobny sposób lub rozpoznają podejrzanego jako sprawcę przestępstwa. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie, ul. 3 Maja 17, tel. 24 235 0222 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel 997 lub 112.

Źródło: www.policja.pl