Strzelce Opolskie: Zatrzymany za oszustwo

 
 

1 marca 2013

 
 

Kryminalni ze Strzelec Opolskich ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 21-latek posługując się dokumentem innej osoby wypożyczył samochód, którego nie zwrócił. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

W listopadzie 2012 roku do strzeleckiej komendy zgłosił się właściciel jednego z komisów samochodowych, który poinformował, że wypożyczony samochód nie został zwrócony, a z mężczyzną z którym zawarł umowę nie ma już kontaktu.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili, że do jednej z wypożyczalni samochodów na terenie powiatu strzeleckiego przyszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli wynająć na jeden dzień samochód dostawczy w celu przeprowadzki. Właściciel komisu z jednym z nich spisał umowę wynajmu zgodnie z przedstawionymi mu dokumentami tj. dowodem osobistym oraz prawem jazdy. Jednak wypożyczony pojazd nie został do dnia dzisiejszego zwrócony właścicielowi. Policjanci ustalili, że mężczyzna wypożyczający samochód posłużył się nie swoimi dokumentami. Dokumenty te zostały prawdopodobnie znalezione przez jego znajomego.

W związku ze sprawą w miniony wtorek (26 lutego br.) kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec województwa opolskiego. 27 lutego br. mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich, gdzie usłyszał zarzuty: oszustwa i posługiwania się dokumentami innej osoby. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wobec podejrzanego został zastosowany dozór policyjny. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Poszkodowany wycenił straty na około 20 tysięcy złotych.

Źródło: www.policja.pl