Próbował wyłudzić kredyt

 
 

5 marca 2012

 
 

Policjanci z wydziału do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą siedleckiej komendy zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który – posługując się przywłaszczonymi w ubiegłym roku dokumentami – najpierw okradł konto pokrzywdzonego, a wczoraj na ich podstawie próbował uzyskać w jednym z banków kredyt. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym roku jeden z mieszkańców Siedlec zgubił dokumenty, wśród których znajdowały się m. in. dowód osobisty oraz karta do bankomatu. Niestety prawowity właściciel karty zapisał na karcie nr PIN. Bez skrupułów wykorzystał to nieuczciwy znalazca. W listopadzie ubiegłego roku wypłacił on z konta pokrzywdzonego kilka tysięcy złotych. Jednak ta suma nie zadowoliła przestępcy i w lutym 2012, wykorzystując przywłaszczone dokumenty, złożył w jednym z banków wniosek o kredyt. Informację o tym fakcie uzyskali funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją i przestępstwami gospodarczymi siedleckiej komendy. Gdy podejrzany opuszczał wczoraj placówkę bankową, został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że sprawcą jest 34-letni siedlczanin. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna na podstawie tych dokumentów wyłudził także w jednym ze sklepów duży telewizor plazmowy, który został odzyskany i zabezpieczony.

Za swoje czyny w najbliższym czasie zatrzymany odpowie przed sądem, a grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.