Zatrzymano trzech oszustów bankowych

 
 

7 lutego 2012

 
 

Trzech mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia ćwierć miliona złotych na szkodę kilku banków. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Poznania zatrzymali mężczyzn, którzy chcieli okraść na dużą sumę poznańskie banki. Jeden ze sprawców został zatrzymany w Poznaniu w siedzibie jednego z banków, gdzie usiłował wypłacić pierwszą transzę z zaplanowanego ćwierć miliona złotych. Pozostali dwaj podejrzani, którzy byli wspólnikami w całym procederze, wpadli nieco później – jeden w Poznaniu, a drugi w Warszawie.

W celu oszukania banków i wyłudzenia pieniędzy sprawcy posłużyli się fortelem. Na podstawie sfałszowanych dokumentów zarejestrowana została w Sierpcu pod Warszawą firma transportowa. Mężczyzna, posługujący się zdobytymi fikcyjnymi dokumentami firmowymi, podpisał umowy z pięcioma bankami na odbiór gotówki i obsługę kont.

Wykorzystując szybkość banków przy księgowaniu wpłat, oszuści równie szybko złożyli w kilku oddziałach zlecenia na wypłaty gotówki. Gdyby cała operacja szajki oszustów odbyła się z powodzeniem, to straty banków mogły wynieść ponad ćwierć miliona złotych.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu oraz Prokuraturę Rejonową Poznań Stare Miasto. Dwóch mężczyzn (z trójki zatrzymanych) trafiło do aresztu, natomiast trzeci po przedstawieniu zarzutów został zwolniony do domu. Za oszustwo wszystkim zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.