„Wnuczkowie” zatrzymani”

 
 

14 września 2011

 
 

12 września gostyńscy policjanci otrzymali zawiadomienie o próbie wyłudzenia pieniędzy na tzw. wnuczka. Z ustaleń śledczych wynika, że oszust działający na terenie Gostynia próbował wyłudzić 28 tysięcy złotych.

Zmieniając swoją tożsamość, oszuści próbowali trzykrotnie wyłudzić pieniądze od różnych rodzin. Potrzebę pożyczki argumentowali koniecznością uregulowania pilnych zobowiązań finansowych. Obywatelska postawa okazała się nieocenioną pomocą dla lokalnych śledczych i przyczyniła się do ujęcia oszustów.

Zdarzenie miało miejsce w godzinach południowych, kiedy to do jednej z mieszkanek powiatu gostyńskiego, zadzwonił tajemniczy mężczyzna, podający się za członka rodziny. Podejrzany powołując się na „więzy krwi” próbował przekonać, że pilnie potrzebuje pożyczki w kwocie 28 tysięcy złotych. Mieszkanka, która prowadziła z mężczyzną rozmowę, zorientowała się, że nie jest tym, za kogo się podaje. Wówczas kobieta powiadomiła policję. Od momentu przekazania paczki, w której miały znajdować się pieniądze, cała sytuacja była monitorowana przez policjantów.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy i wzorowej postawie mieszkanki Gostynia, zatrzymane zostały 2 osoby podejrzane o współudział w tym procederze. Młody mężczyzna i 18-letnia kobieta zostali zatrzymani na terenie parkingu przed jednym z marketów w Kościanie w momencie przekazywania paczki w której miały być pieniądze.

W tej sprawie zarzuty przestawiono19-letniemu Mateuszowi D., zamieszkałemu na terenie powiatu grodziskiego. Wobec podejrzanego na wniosek Policji miejscowy prokuratur zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podczas dochodzenia okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma na koncie dwa inne oszustwa, których dopuścił się w sąsiednim powiecie.

Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy dalszych zatrzymań. Czynności wyjaśniające tę sprawę są prowadzone przy współpracy z innymi jednostkami na terenie całej Polski.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.