Oszukiwali metodą „na wnuczka”

 
 

5 września 2011

 
 

Wrocławscy policjanci zatrzymali grupę oszustów, którzy, działając metodą „na wnuczka”, wyłudzali pieniądze. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku podczas próby przejęcia 25 tysięcy złotych. Funkcjonariusze udowodnili im 6 takich czynów, a straty, jakie mogli spowodować, to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci zatrzymali oszustów: dwóch mężczyzn w wieku 45 i 57 lat oraz 30-letnią kobietę, podejrzanych o działanie metodą „na wnuczka”. Usiłowali oni wyłudzić 25 tysięcy złotych od mieszkanki Wrocławia. Sprawcy skontaktowali się z kobietą telefonicznie i, podając się za członka rodziny, usiłowali wyłudzić pieniądze. Kobieta, mając przypuszczenia, że ma do czynienia z oszustami, powiadomiła policję. Cała trójka wpadła podczas próby odbioru pieniędzy.

W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że oszuści mają na swoim koncie nie mniej niż 6 takich czynów popełnionych na terenie Wrocławia, m.in. pod koniec sierpnia oszukali 84-letnią kobietę na blisko 2 tysiące złotych, a wcześniej inną – na 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podczas działań dotarli również do poszkodowanej kobiety, która nie zgłosiła faktu, że została w ten sposób oszukana. Jak twierdziła pokrzywdzona, wstydziła się zgłosić sprawę na policję.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Żródło: www.policja.pl