Wpadli fałszywi wnuczkowie

 
 

24 sierpnia 2011

 
 

15 tys. złotych straciłaby 67-letnia mieszkanka Mielca, która padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka”. Na szczęście policjantom udało się temu zapobiec. Zatrzymali dwóch oszustów ze Śląska, gdy wypłacali na poczcie w Oświęcimiu pieniądze. 47-letni mieszkaniec Katowic i jego 17-letni wspólnik dziś zostaną przesłuchani.

Policjanci z mieleckiej komendy prowadzili czynności dotyczące oszustów z terenu śląska działających metodą na tzw. wnuczka. Ustalili, że jedną z ofiar jest mieszkanka Mielca. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że kobieta za pośrednictwem poczty ma przekazać pieniądze fałszywemu krewnemu. Policjanci dotarli do 67-letniej mielczanki, wytłumaczyli jej, że padła ofiarą oszustwa. Niestety, przelew został już zatwierdzony.

Wiedząc gdzie kobieta wysłała pieniądze, mieleccy policjanci skontaktowali się ze swoimi kolegami z Oświęcimia. W tamtejszym oddziale poczty zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy właśnie przeliczali wypłacone pieniądze. 47-letni mieszkaniec Katowic i 17-latek z Bytomia zostali wczoraj przewiezieni do mieleckiej komendy. Dzisiaj zostaną przesłuchani. O dalszych losach oszustów zadecyduje sąd.

Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy Śląska nie mają na swoim koncie podobnych przestępstw.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.