Wspólniczka „wnuczka” aresztowana

 
 

23 sierpnia 2011

 
 

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali kobietę, która przyszła po odbiór pieniędzy w imieniu fałszywego wnuka. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował wspólniczkę oszusta. Teraz grozi jej nawet 8 lat więzienia. Rudzcy stróże prawa poszukują sprawcy, który dzwonił do starszego mężczyzny, prosząc o pożyczkę.

Policjanci zostali powiadomieniu przez starszego mężczyznę o podejrzeniu oszustwa. Chwilę wcześniej zadzwonił do niego mężczyzna, który przedstawiając się jako jego wnuk, poprosił o pożyczkę pieniędzy na ważny zakup. Starszy mężczyzna szybko zorientował się, że nie rozmawia ze swoim krewnym, tylko z oszustem. Tym bardziej, że schemat działania sprawców był prawie identyczny, jak w innych tego typu przestępstwach. Wnuczek sam nie mógł przybyć po gotówkę i po jej odbiór miał przysłać znajomą. Kobieta faktycznie zjawiła się w mieszkaniu dziadka. Jednak zamiast pieniędzy czekali tam już na nią policjanci. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na jej tymczasowe aresztowanie. Stróże prawa poszukują teraz wspólników aresztowanej kobiety.

Tylko dzięki czujności mężczyzny i szybkiemu powiadomieniu udało się zatrzymać kobietę. Mężczyzna stwierdził, że o takim sposobie działania sprawców dowiedział się z ambony kościelnej podczas nabożeństwa, na którym odczytywany był apel Policji. Nie bez znaczenia były również doniesienia medialne, które uczuliły i uwrażliwiły go na tego typu przypadki.

Polecamy Państwu materiał filmowy z przestrogą przed oszustami, przygotowany przez rudzkich policjantów. Liczymy, że po obejrzeniu filmu każdy będzie mógł się przyczynić do przeciwdziałania tego typu oszustwom, chociażby przez rozpowszechnienie informacji na ten temat wśród starszych znajomych, przyjaciół i rodziny.

Źródło: www.policja.pl