Oszuści zarejestrowani przez kamery monitoringu

 
 

19 lutego 2011

 
 

Policjanci poszukują mężczyzn, którzy – podszywając się pod właściciela rachunku bankowego – zmienili jego dane kontaktowe, w tym numer telefonu komórkowego, po czym dokonali dwóch przelewów na kwotę ponad 3,3 mln złotych na założony specjalnie na potrzeby przestępstwa rachunek.

Następnie pieniądze wypłacili w warszawskich bankomatach. W ciągu zaledwie kilku dniu dokonali kilkuset wypłat na ponad 2,5 mln złotych. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowane osoby lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat.

Jak ustalili śledczy, pod koniec maja 2010 r. do jednego z banków udał się mężczyzna, podając się za właściciela rachunku. Przy pomocy fałszywego dowodu osobistego wprowadził pracownika banku w błąd i zmienił dane kontaktowe. To umożliwiło mu m.in. zlecenie przez nowo podany numer telefonu komórkowego dwóch przelewów na inny założony na potrzeby przestępstwa rachunek. Tak wyprowadzone pieniądze natychmiast były wypłacane w bankomatach przez współpracujące z nim osoby.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają na prezentowanych zdjęciach mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat. Każdej osobie zapewniamy anonimowość. Kontakt z prowadzącym postępowanie (tel. 22 603 54 73) lub sekretariatem wydziału (tel. 22 603 54 04). Informację można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wpg@policja.waw.pl.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.