Wpadł podczas wyłudzenia kredytu

 
 

11 lutego 2011

 
 

Policjanci z dębickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 55-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który jest podejrzany o wyłudzanie kredytów bankowych na terenie całego kraju. Posługując się fałszywymi dokumentami na inne nazwisko, składał wnioski kredytowe, a po odebraniu pieniędzy znikał. Jest podejrzany o popełnienie kilkudziesięciu przestępstw. Był poszukiwany listem gończym od ponad 2 lat.

Oszust działał na terenie całego kraju, wyłudzając kredyty oraz towary kupowane w systemie sprzedaży ratalnej. Posługiwał się sfałszowanymi dokumentami w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy, poświadczeniem zameldowania, a nawet legitymacją emeryta Służby Więziennej, wydanymi na inne nazwisko.

Został zatrzymany w jednym z banków na terenie Dębicy, w momencie podpisywania umowy kredytowej na 30 tys. złotych. Następny bank, gdzie złożył wniosek o pożyczkę na taką samą kwotę, znajdował się kilkadziesiąt metrów dalej. Początkowo mężczyzna nie chciał ujawnić swojej prawdziwej tożsamości, ale sprawdzenie odcisków palców pozwoliło na ustalenie, iż dębiccy policjanci mają do czynienia z oszustem z bogatą przeszłością kryminalną. Przy oszuście znaleziono listę banków, które zamierzał „odwiedzić”.

Okazało się, że mężczyzna trudnił się przestępczym procederem od wielu lat i jest poszukiwany przez wiele jednostek Policji, prokuratur i sądów na terenie całego kraju, w związku z toczącymi się przeciwko niemu postępowaniami karnymi.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do usiłowania wyłudzenia kredytów w dwóch bankach na terenie Dębicy. Został przewieziony do zakładu karnego, gdzie czekają go dalsze przesłuchania w sprawie innych toczących się postępowań.

Źtódło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.