Sfałszowane karty kredytowe

 
 

12 listopada 2010

 
 

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną, trzecią już osobę, w sprawie posługiwania się sfałszowanymi kartami kredytowymi. Transakcji fałszywymi kartami dokonano w kilkuset placówkach handlowo – usługowych w całym kraju, wykorzystując przy tym dane osobowe co najmniej 100 obywateli USA. Podejrzewanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 57-letnią kobietę podejrzewaną o posługiwanie się sfałszowanymi kartami kredytowymi z danymi obywateli amerykańskich. Wcześniej, w tej sprawie policjanci zatrzymali już dwóch mężczyzn.

Na ślad działalności grupy funkcjonariusze wpadli po tym, jak jedna z zatrzymanych osób wydała w nocnym klubie blisko 20 tys. złotych, płacąc kartą. Później policjanci powiązali różne podejrzane transakcje w innych miejscach. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn, 26-latek kierował grupą, która realizowała płatności sfałszowanymi kartami płatniczymi, na których znajdowały się dane amerykańskich obywateli. Transakcje były realizowane od maja do sierpnia 2010 roku w różnych sklepach i galeriach handlowych, a także w klubach nocnych na terenie całego kraju.

Opiewały one łącznie na kwotę blisko 300 tys. złotych. Grupa kupowała drogie perfumy, sprzęt elektroniczny, zegarki oraz wydawała pieniądze w klubach i na dyskotekach. W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli już część z zakupionego w bezprawny sposób mienia.

Podejrzewanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl