44-latka podejrzana o wyłudzenie szeregu kredytów

 
 

27 października 2010

 
 

Bialscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłowali wyłudzić pożyczkę gotówkową z jednego z bialskich oddziałów oszczędnościowo – kredytowych. W sprawie wyłudzenia kredytów przez mieszkankę Białej Podlaskiej oraz inne osoby toczy się śledztwo, w którym łączne straty placówek bankowych i kredytowych wynoszą około 150 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej Komendy zatrzymali wczoraj i osadzili w policyjnym areszcie 44-letnią kobietę i 52 – letniego mężczyznę, mieszkańców Białej Podlaskiej. Para na podstawie stwierdzającego nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu usiłowała wyłudzić pożyczkę gotówkową w wysokości ponad 13 tys. zł z jednego z bialskich oddziałów kas oszczędnościowo – kredytowych.

Z kolei w innej kasie oszczędnościowo – pożyczkowej zatrzymana wyłudziła kolejne dwa kredyty w wysokości 25 000 zł każdy.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 44-latka organizowała proceder wyłudzeń oferując niewielkie kwoty pieniędzy osobom bezdomnym i bezrobotnym w zamian za załatwienie sprawy. Zaopatrywała zwerbowane osoby w fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu, a po uzyskaniu kredytu pieniądze zabierała dla siebie.

Wczoraj, aby uwiarygodnić przyprowadzonego przez siebie mężczyznę, ubrała go nawet w nową kurtkę, z której wystawała jeszcze metka z ceną. Nie udało jej się przechytrzyć pracowników placówki i weryfikacja osoby, na którą miał być udzielony kredyt, wypadła negatywnie.

Aktualnie w sprawie wyłudzenia kredytów przez mieszkankę Białej Podlaskiej oraz inne osoby toczy się śledztwo, w którym łączne straty placówek bankowych i kredytowych wynoszą około 150 tys. zł. Do wyłudzeń doszło jeszcze w ubiegłym roku. Pomimo przedstawionych przez Prokuraturę w tamtym postępowaniu zarzutów, okazało się, że kobieta nadal kontynuuje swój proceder.

Dzisiaj Policja wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 44-latki. Przestępstwa, których się dopuściła zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl