20 tysięcy złotych zostało w banku

 
 

26 października 2010

 
 

Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy w Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła 47-letnia Małgorzata W. Zatrzymana kobieta, posługując się sfałszowanymi dokumentami, chciała wyłudzić 20 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.

Do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że kobieta posługująca się najprawdopodobniej sfałszowanymi dokumentami potwierdzającymi jej rzetelność usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 20 000 zł. Na miejsce pojechali policjanci ze śródmiejskiej komendy. Tam około 13.00 zatrzymali 47-letnią Małgorzatę W., która właśnie przyszła sfinalizować transakcję.

Po sprawdzeniu okazało się, że sprawczyni zdarzenia przedłożyła w banku sfałszowaną historię rachunku z innego banku, a także złożyła nierzetelne oświadczenie co do swojego zatrudnienia. Policjanci zajmujący się sprawą sprawdzają, czy zatrzymana nie ma na swoim koncie więcej wyłudzonych w ten sposób kredytów. 47-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj trafi do sądu, który zadecyduje o jej dalszym losie. Za czyn, którego dopuściła się grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: www.policja.waw.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.