Oszuści z Litwy płacili fałszywymi kartami

 
 

18 października 2010

 
 

Warte kilkadziesiąt tysięcy złotych towary kupili trzej obywatele Litwy, posługując się sfałszowanymi kartami kredytowymi. Zakupy robili w Turku i w Kole. Zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o tym, że w Turku może działać grupa osób podająca się za obywateli Niemiec, która posługując się podrobionymi kartami płatniczymi, kupuje rożnego rodzaju sprzęty w sklepach z elektroniką. Funkcjonariusze ustalili, że faktycznie trzech mężczyzn próbowało kupić dwa komputery, używając karty płatniczej jednego z polskich banków. Oszuści poruszali się bordowym volkswagenem golf na litewskich numerach rejestracyjnych. Ostatni raz samochód odpowiadający opisowi widziany był na drodze prowadzącej do Konina. W związku z tym dyżurny KPP w Turku przekazał wszystkim policyjnym patrolom dane dotyczące poszukiwanego pojazdu z poleceniem wystawienia punktów blokadowych.

Poszukiwany pojazd zauważyli policjanci z posterunku blokadowego w Tuliszkowie, gdzie auto zatrzymane zostało do kontroli. Podróżujący volkswagenem okazali się być obywatelami Litwy.

Przybyli na miejsce policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali auto. Znaleziono cztery notebooki, aparat fotograficzny oraz CB Radio – sprzęt o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. Na podłodze, pod wycieraczką, ukryte były cztery karty płatnicze oraz potwierdzenie transakcji płatności kartami w sklepach w Turku i Kole oraz podarte paragony i faktury.

Sprzęt, karty płatnicze i dokumentacja zostały zabezpieczone. Jeszcze tego samego dnia ustalono, że karty których używali zatrzymani, są podrobione.

Trzej obywatele Litwy trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.