Wyjął z cudzego konta prawie 70 tys. złotych

 
 

14 września 2010

 
 

Zbigniewa L., który podszył się pod pełnomocnika właścicielki konta i opróżnił je z 69 tys. zł, zatrzymali policjanci z Pragi Północ. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci szukają kobiety, która udawała właścicielkę konta.

Do północnopraskiej komendy zgłosiła się kobieta, której konto zostało w tajemniczy sposób opróżnione z 69 tys. zł. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zaczęli pracować intensywnie nad sprawą, szczególnie, że to nie pierwszy przypadek kradzieży pieniędzy z cudzego konta. Ustalili, że kobieta podszyła się pod właścicielkę konta i przy pomocy fałszywego dowodu osobistego ustanowiła pełnomocnika. Pełnomocnik opróżnił konto kobiety, dokonując kilku wypłat.

Policjanci szybko ustalili mężczyznę, który był rzekomym pełnomocnikiem. 32-letni Zbigniew L. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut oszustwa i posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci nadal poszukują kobiety, która podszyła się pod właścicielkę konta. Jej twarz zarejestrowała kamera monitoringu bankowego. Policjanci proszą każdego, kto rozpozna kobietę o kontakt z komendą na Pradze Północ, ul. Jagiellońska lub pod nr tel. 112 lub 997.

Źródło: www.policja.pl