Posługiwał się sfałszowanymi kartami kredytowymi

 
 

9 września 2010

 
 

Wyłudzał towary i usługi w całym kraju posługując się sfałszowanymi kartami kredytowi z danymi amerykańskich obywateli. Straty powstałe w wyniku jego przestępczej działalności szacuje się na ponad 300 tys. zł. 26-letni oszust wpadł w ręce wrocławskich policjantów z komendy miejskiej, zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 26 – latka, podejrzanego o posługiwanie kilkudziesięcioma sfałszowanymi kartami kredytowymi z danymi amerykańskich obywateli. Sprawca oszukał w ten sposób osoby fizyczne i podmioty gospodarcze podczas realizacji płatności na terenie całego kraju. Posługując się kartami kupował sprzęt RTV i AGD, markową odzież i kosmetyki, a także płacił za różnego rodzaju usługi, potrafiąc np. wydać jednorazowo w barze czy restauracji nawet do 2 tysięcy złotych. Wysokość strat szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 300 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci sprawca działał od 25 maja do 30 sierpnia br. Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu czyny w Czechach.

Za oszustwo zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.