Wyłudzali kredyty – zostali zatrzymani

 
 

7 września 2010

 
 

Opolscy policjanci zatrzymali mieszkańca województwa dolnośląskiego, który w jednym z opolskich banków próbował wyłudzić 20 000 złotych pożyczki. Do tego celu posłużyć się miał podrobionymi dokumentami. W ręce policjantów wpadł również 58-latek, który w podobny sposób usiłował wyłudzić z banku w Kędzierzynie-Koźlu blisko 12 000 złotych. Decyzją prokuratury obaj zatrzymani podpisywać będą listę osób dozorowanych.

2 września br policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali informację o tym, że w jednym z opolskich banków może dojść do próby wyłudzenia pożyczki gotówkowej. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Początkowo zatrzymany podawał się za 49-letniego emerytowanego wojskowego z Wałbrzycha, który był uczestnikiem misji w Afganistanie. Jak się jednak okazało, mężczyzna podał nieprawdziwe dane personalne by zataić, że jest mieszkańcem województwa dolnośląskiego i ma 53-lata.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 53-latek wybrał się tego dnia do banku, by zaciągnąć pożyczkę. Do tego celu chciał użyć podrobionych dokumentów, które wcześniej za 200 złotych kupił we Wrocławiu. Jednak aby nie podpisywać umowy we Wrocławiu, postawił na Opole. 2 września w jednym z banków w Opolu chciał wyłudzić pożyczkę na kwotę 20 000 złotych. Policjanci ustalili również, że 53-latek tydzień wcześniej, posługując się podrobionymi dokumentami, w jednym z wrocławskich banków zawarł umowę na zakup laptopa i radia CB z anteną.

53-letni Edward G. znany jest Policji z podobnych przestępstw przeciwko mieniu. Za czyn, którego dopuścił się w warunkach recydywy, grozić mu może kara do 12 lat więzienia.

3 września z kolei w ręce policjantów z Kędzierzyna-Koźla wpadł 58-latek. Mężczyzna również posługując się sfałszowanymi zaświadczeniem o zatrudnieniu, usiłował wyłudzić kredyt na blisko 12 000 złotych. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zatrzymany został w siedzibie banku. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny.

Źródło: www.policja.pl