Wyłudzali kredyty i oszukiwali przy sprowadzaniu samochodów

 
 

4 sierpnia 2010

 
 

Wyłudzali kredyty oraz pieniądze od osób zainteresowanych sprowadzeniem aut z zagranicy. Teraz kobieta i mężczyzna, zatrzymani przez wrocławskich policjantów, odpowiedzą przed sądem za czyny, których się dopuścili. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu, wstępnie szacuje się na kwotę ponad 500 tys. złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby, podejrzane o liczne oszustwa na szkodę banku i różnych osób. Zatrzymani to 41 – letnia kobieta i jej 39 – letni znajomy – mieszkańcy Wrocławia. Oboje prowadzili firmę oferującą sprowadzanie samochodów z zagranicy. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za oszustwa i kradzieże.

Gdy firma popadła w kłopoty finansowe, zatrzymani postanowili w nielegalny sposób podratować jej sytuację. Proceder szedł dwutorowo. Sprawcy wyłudzali kredyty, przedkładając sfałszowane oświadczenia, na których mocno zawyżano uzyskiwane dochody oraz oferowali poprzez znajomych bądź poprzez drobne ogłoszenia, sprowadzenie samochodu z zagranicy. Wcześniej jednak zainteresowany musiał wpłacić zaliczkę.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili na chwilę obecną, że podejrzani wyłudzili co najmniej 7 kredytów na kwotę 400 tys. złotych oraz oszukali zainteresowanych sprowadzeniem auta na kwotę co najmniej 110 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer oraz dokumentację potwierdzającą przestępczy proceder. Ponadto odzyskali mienie pochodzące z przestępstwa w postaci 4 aut o wartości 200 tys. złotych, kupionych za wyłudzone pieniądze.

Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za oszustwa i wyłudzenie pieniędzy grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. ile osób czy instytucji zostało oszukanych.

Źródło: www.policja.pl