Wpadli, kiedy chcieli wyłudzić kredyt

 
 

2 kwietnia 2010

 
 

Gdańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali trzy osoby, które w jednym z punktów kredytowych próbowały wyłudzić ponad 25 tys. zł. Dwie kobiety i ich 50-letni wspólnik wpadli w momencie finalizowania transakcji. Okazało się, że zatrzymane były już w przeszłości notowane za wyłudzenia kredytów. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem na Przymorzu policjanci z gdańskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy w jednej z placówek udzielających kredytów chcieli wyłudzić ponad 25 tys. zł. Posługiwali się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu. 46-latka uwiarygodniła dokumenty potwierdzając zatrudnienie we współprowadzonej przez nią firmie.

42-letnia gdańszczanka i 46-letnia mieszkanka Sopotu były już wcześniej notowane za wyłudzenia kredytów. Starsza kobieta ma prawdopodobnie z tego powodu zobowiązania finansowe na kwotę ponad 120 tys. zł. W procederze kobietom towarzyszył 50-letni mężczyzna.

Za wyłudzanie kredytu zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl