Lewe papiery na samochód

 
 

16 lutego 2010

 
 

Policjanci ze Szczecina, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali mężczyznę, który na podstawie sfałszowanego dokumentu chciał wyłudzić umowę leasingową na luksusowy samochód o wartości prawie 300 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w Szczecinie. Do jednej z firm przyszło trzech mężczyzn w wieku 22, 51 i 69 lat, którzy zamierzali zawrzeć umowę leasingową na samochód o wartości 288 tys. złotych.

Przedstawili się jako właściciele spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i przedłożyli dokumenty firmy. Zainteresowanie przedstawiciela firmy leasingowej wzbudził przedłożony bilans spółki, z którego wynikało, że miała ona w ciągu zaledwie dwóch miesięcy osiągnąć zysk w kwocie około miliona złotych.

O swoich wątpliwościach pracownik firmy powiadomił Policję. Szybko sprawdzono, że spółka, którą reprezentowała trójka mężczyzn, formalnie istnieje (jest zarejestrowana zgodnie z procedurami), ale jej rzeczywista działalność i osiągane dochody są wątpliwe, a zatem przedłożony bilans został najprawdopodobniej sfałszowany.

W momencie, gdy miało dojść do podpisania umowy, policjanci zatrzymali całą trójkę. Jeden z nich, najstarszy, przyznał się do podrobienia dokumentu i do swojej inicjatywy w podjętej próbie wyłudzenia pojazdu. To właśnie on ma dzisiaj usłyszeć zarzut usiłowania oszustwa. Grozi za to do 8 lat więzienia. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Jego dwaj znajomi aktualnie są świadkami w sprawie.

Źródło: www.policja.pl