Sylwestrowa noc okazją dla KIESZONKOWCA!

 
 

28 grudnia 2009

 
 


To właśnie w tą noc odnotowuje się ogromną ilość przestępstw związanych z kradzieżą dokumentów. Oddając się magii tego wieczoru niestety zapominamy o zachowaniu ostrożności oraz aby szczególnie uważać by nie paść ofiarą kieszonkowca.

Szczególną uwagę zachowujmy w miejscach licznie obleganych przez bawiący się tłum, np. na rynkach naszych miast, ale także na balach sylwestrowych, a nawet na domowych prywatkach.

Pamiętajmy – kieszonkowcy mogą czaić się wszędzie! Dlatego też OSTRZEGAMY, aby tej nocy zachować wyjątkową czujność.

Nie pozwólmy, aby KIESZONKOWIEC skradł naszą tożsamość!

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Jeżeli przydarzy się taka sytuacja i utracicie Państwo swoje dokumenty tożsamości, prosimy jak najszybciej zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE w celu uniknięcia bardzo poważnych konsekwencji, które możemy ponieść w sytuacji użycia ich przez osobę nieuprawnioną.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w dziale: Zastrzeganie dokumentów tożsamości

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności wykorzystują dokumenty tożsamości do weryfikacji tożsamości swoich klientów i kontrahentów powinni – podobnie jak to robią np. banki – sprawdzać przedstawiane im dokumenty w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w dziale „Jak przystąpić do Systemu DZ” na tej stronie lub w dziale „Sprawdzanie dokumentów tożsamości” na portalu Centrum Informacji Gospodarczej: www.cigi.pl.

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.