Wykorzystywali dane osobowe i dokumenty do przestępstw

 
 

2 grudnia 2009

 
 


W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o przejmowanie internetowych kont bankowych, oszustwa na jednym z portali aukcyjnych oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów gotówkowych i ratalnych. To już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o włamywanie się na prywatne, internetowe konta bankowe, oszustwa na portalu aukcyjnym oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów. Zatrzymany 35- letni mieszkaniec Wrocławia jest trzecią osobą podejrzaną w tej sprawie.

Jak ustalili policjanci sprawcy pozyskiwali dane osobowe i dokumenty, na podstawie których włamywali się na internetowe konta bankowe, w różny sposób. Posługując się pozyskanymi danymi czy dokumentami zakładali również swoje rachunki. Mając już kontrole nad prywatnymi kontami przelewali z nich pieniądze.

Ponadto wykorzystując dokumenty i dane innych osób, wyłudzali również kredyty. Szacuje się, że sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób, na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.