Rozpracowali siatkę dilerów

 
 

10 września 2009

 
 


Świętokrzyscy kryminalni zatrzymali 8 osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się dystrybucją środków odurzających. W mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki, wagi elektroniczne, blankiety polskich praw jazdy, amunicję oraz urządzenia do destylacji spirytusu. Prawdopodobnie to dopiero początek sprawy. Członkom grupy grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Skrupulatna praca świętokrzyskich kryminalnych i ich starachowickich kolegów, doprowadziła do zatrzymania ośmiu osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej, wprowadzającej na rynek woj. świętokrzyskiego narkotyki. W czasie przeszukania, w mieszkaniach i budynkach gospodarczych należących do osób zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli: 10 gramów suszu marihuany, 16 torebek z zapięciem strunowym tzw. „dilerek” z zawartością amfetaminy, 5 torebek z zawartością marihuany, 2 wagi elektroniczne, 16 telefonów komórkowych, 2 CB radia, 3 szt. polskich blankietów prawa jazdy wystawionych na nazwiska obcokrajowców i DOWÓD OSOBISTY. Policjanci znaleźli także gotówkę: 3.300 złotych, 400 USD, 250 Euro, a ponadto 280 sztuk amunicji do kbks, dwa moduły do samochodu Audi, 17 butli gazowych, 4 felgi samochodowe, urządzenie do destylacji przemysłowego spirytusu oraz 10,5 l surowego spirytusu.

Osiem osób zatrzymanych w tej sprawie, to prawdopodobnie dopiero początek. Kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych członków grupy.

Wszystkim członkom grupy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Większość z nich ma już na swoim koncie konflikty z prawem, w tym także związane z przestępczością narkotykową. Dziś staną przed prokuratorem. Policja będzie wnioskować o areszty.

Źródło: www.policja.pl