Kredyt na kradziony dowód

 
 

7 kwietnia 2009

 
 

28-latek próbował wyłudzić kredyt w wysokości 21600 złotych w jednym z banków na warszawskim Śródmieściu. Został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów, zwalczających przestępczość gospodarczą w momencie, kiedy pojawił się w palcówce. Marcin S. chcąc wyłudzić pieniądze posłużył się kradzionym dowodem osobistym. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą komendy śródmiejskiej policji zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna, składający wniosek o pożyczkę na kwotę 21600 zł., najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję. Dodatkowo sprawdzono DOKUMENTY, z którymi przyszedł do banku i okazało się, że oszust złożył w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach i posłużył się kradzionym DOWODEM OSOBISTYM.

Policjanci zorganizowali zasadzkę. W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy 28-letni Marcin S. został zatrzymany. Mężczyzna był w przeszłości notowany do podobnych przestępstw. W tej chwili funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna nie złożył podobnych wniosków w innych bankach i skąd miał przy sobie kradzione dokumenty. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: www.policja.waw.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.