Menu

Podejrzany o wyłudzenie ponad 400 tys. zł

logo.policja.01.200xPolicjanci z Opola wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 44-latka podejrzewanego o fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie kredytów gotówkowych w wysokości co najmniej 400 tys. złotych. Mieszkaniec Opola usłyszał już 4 zarzuty. Został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Nie daj się oszukać – sprawdź zanim dasz pieniądze

Wielu uczciwych ludzi staje się ofiarą oszustów. Złodzieje, nie mając żadnych skrupułów, kradną lub wyłudzają pieniądze, podszywając się pod naszych bliskich, akwizytorów lub pracowników różnych instytucji. Wykorzystują m.in. ufność osób starszych lub chęć udzielenia przez nich pomocy, by zabrać często oszczędności całego życia. Niemal każdego dnia w Polsce kolejna osoba pada ich ofiarą, ale też coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym m.in. przez Policję, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać.

Czytaj więcej...

Areszt dla oszustki wyłudzającej pieniądze od seniorów

logo.policja.01.200xNa trop kobiety dokonującej oszustw na kwotę blisko 40 tysięcy złotych wpadli kryminalni z I Komisariatu w Koszalinie. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do jej zatrzymania. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że w trakcie rozmów telefonicznych z seniorami, kobieta podawała się za ich bliskich znajomych. 32-latka usłyszała zarzuty oszustwa i została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

Oszukują, podając się za wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ

logo.policja.01.200xMimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów, działających metodą „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup, telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi, podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów.

Czytaj więcej...

Wirtualny oszust - przestrzegamy przed pochopnym podawaniem danych

logo.policja.01.200xZakończyło się żmudne postępowanie prowadzone przez policjantów komisariatu 5 Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze dotyczące oszustw i wyłudzania danych osobowych w celu zaciągania kredytów. Podejrzanemu, 37-letniemu Arturowi F., zatrzymanemu do sprawy w lutym br., przedstawiono łącznie 182 zarzuty karne. Obecnie prokurator sporządził akt oskarżenia w jego sprawie. Policjanci przestrzegają przed podawaniem informacji o sobie w Internecie, zwłaszcza nieznanym osobom.

Czytaj więcej...

Wpadł podczas próby wyłudzenia 65 tys. złotych metodą "na wnuczka"

logo.policja.01.200xPolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Złotowie zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca Wągrowca, który metodą na tzw. wnuczka usiłował wyłudzić 65 tys. złotych od jednej z mieszkanek miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna może być podejrzany o kilkadziesiąt podobnych wyłudzeń na terenie całego kraju, których szacunkowa wartość strat może sięgać pół miliona złotych. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej...

Na gorącym uczynku zatrzymali podejrzanych o oszustwa metodą "na wnuczka"

logo.policja.01.200xNidziccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wyłudzać pieniądze metodą "na wnuczka". Podejrzani dzwonili do przypadkowych osób i podając się za członka rodziny informowali, że mieli wypadek samochodowy i potrzebują pieniędzy. Chcieli w ten sposób oszukać 3 osoby. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 26 i 29-latka tymczasowe areszty.

Czytaj więcej...

Uderzenie w fałszywych krewnych – międzynarodowa akcja Policji

logo.policja.01.200xPolicjanci z komendy stołecznej zatrzymali osoby podejrzane o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą na wnuczka. Działania realizowane były we współpracy z policją niemiecką. Akcja miała miejsce jednocześnie w dwóch krajach. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę, biżuterię oraz luksusowe samochody, w tym dwa Ferrari.

Czytaj więcej...