Menu

Chciał ukraść "na cudze konto"

Patrolowcy z Woli zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Mężczyzna próbował wynieść słoik z patisonami, a podczas wypełniania protokołu pokazał pracownikowi ochrony nie swoje dokumenty. Gdy złodziej zorientował się, że na miejsce została wezwana policyjna załoga zjadł sporządzony dokument. Dzisiaj mężczyzną zajmą się wolscy śledczy. Policjanci ustalą jego tożsamość oraz sprawdzą, w jaki sposób wszedł w posiadanie cudzych dokumentów.

Czytaj więcej...

Kurier Finansowy: Rozmowa z Elżbietą Piórkowską - Doradcą Prezesa ZBP

(rozmowa opublikowana w dwumiesięczniku "Kurier Finansowy" - nr 6/2007)

KF: Dlaczego Związek Banków Polskich utworzył System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE?

Elżbieta Piórkowska - Doradca Prezesa Związku Banków Polskich (fot. Grzegorz Kondek - www.kondek.pl)

Elżbieta Piórkowska: Od początku swojej działalności ZBP aktywnie uczestniczy w budowie Systemów Wymiany Informacji, które pozwalają bankom na ocenę wiarygodności płatniczej klientów oraz takich, które ostrzegają przed realizacją transakcji oszukańczej przy użyciu skradzionych lub sfałszowanych dokumentów tożsamości. Jednym z nich jest System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE, który powstał w 1997 r. Pełni on jeszcze jedną ważną rolę. Jest trwałym elementem bankowego systemu ochrony Klienta i jego depozytów do czego banki, jako instytucje zaufania publicznego, przywiązują szczególne znaczenie.

Czytaj więcej...

Kurier Finansowy: Bezpieczne dane

(artykuł z dwumiesięcznika "Kurier Finansowy" - nr 6/2007)

Grzegorz Kondek

Co zrobić, gdy ktoś nam skradnie albo gdy zagubimy któryś z naszych dokumentów? Jak to co - już słyszę odpowiedź - zgłosić to policji. Owszem, ale nie tylko jej. A może nie przede wszystkim jej.

Czytaj więcej...

Komunikat Związku Banków Polskich

Każdy, kto zgubił dokument tożsamości lub komu dokument ten został skradziony powinien jak najszybciej, dla własnego bezpieczeństwa oraz ochrony swojego mienia, zgłosić to w jakimkolwiek oddziale banku, którego jest klientem i złożyć stosowny wniosek o dokonanie zastrzeżenia w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Czytaj więcej...

wiadomosci24.pl: Skimming - kradzieże kart płatniczych

(fragment artykułu z serwisu www.wiadomości24.pl)

Roman Chowaniec z Katowic stracił już trzy karty do bankomatu i prawie 20 tys. zł, ponieważ złodzieje natychmiast zrobili z tych kart użytek. Gdy zginęła mu trzecia karta, natychmiast telefonicznie zastrzegł jej numer. Ale nim mechanizm zadziałał, na koncie miał już 13-tysięczny debet.

Czytaj więcej...

Poszukiwany wpadł w ręce policjantów KGP

Poszukiwacze z Komendy Głównej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 30-letniego Rafała D. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych za nielegalne posiadanie broni palnej i fałszerstwa. Teraz Rafałem D. zajmie się wymiar sprawiedliwości.

Czytaj więcej...

Podkategorie