Menu

Artykuły

Fałszowali dokumenty aby zarejestrować samochody

logo.policja.01.200xFałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy było przyczyną zatrzymania dwóch mieszkańców Lublina w wieku 34 i 44 lat. Mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami za pośrednictwem tzw. „słupów” zarejestrowali jedenaście samochodów. Jak ustalili funkcjonariusze od pojazdów nie był odprowadzony podatek akcyzowy.

 

Czytaj więcej...

Zatrzymana na próbie wyłudzenia kredytu

logo.policja.01.200xZarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów usłyszała 35-letnia kobieta zatrzymana na gorącym uczynku przez będzińskich policjantów. Sprawczynię ujęto w momencie, gdy chciała sfinalizować umowę kredytową na zakup sprzętu elektronicznego. Oszustka, która zamierzała wyłudzić 3 tyś. złotych może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

Czytaj więcej...

Zatrzymany za kradzieże kieszonkowe

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwie kradzieże kieszonkowe. Waldemar C. w rejonie Dworca Zachodniego okradł dwie kobiety z portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów. 61-latek usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj więcej...

Usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt w banku

logo.policja.01.200xDąbrowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy w jednej z placówek bankowych w centrum miasta, usiłowali wyłudzić pokaźny kredyt. Grupa przedstawiła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, a dodatkowo potwierdzała nieprawdziwe miejsce zatrudnienia niedoszłego kredytobiorcy.

Czytaj więcej...