Wpadł podczas próby wyłudzenia 65 tys. złotych metodą „na wnuczka”

 
 

17 czerwca 2014

 
 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Złotowie zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca Wągrowca, który metodą na tzw. wnuczka usiłował wyłudzić 65 tys. złotych od jednej z mieszkanek miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna może być podejrzany o kilkadziesiąt podobnych wyłudzeń na terenie całego kraju, których szacunkowa wartość strat może sięgać pół miliona złotych. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci ze Złotowa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował metodą „na wnuczka” wyłudzić 65 tys. złotych. Jego metoda działania była typowa: mężczyzna zadzwonił do 92-letniej mieszkanki Złotowa. Telefon odebrała córka kobiety. Dzwoniący zażądał od kobiet przekazania 65 tys. złotych gotówką w zamian za „załatwienie” sprawy odpowiedzialności za wypadek, którego rzekomo sprawcą miał być wnuczek starszej kobiety. Na szczęście pani miała świadomość, że tego typu sytuacja może być próbą wyłudzenia pieniędzy i o wszystkim poinformowała złotowską Policję.

Do zatrzymania doszło w centrum miasta w chwili, gdy oszust odbierał kopertę, w której, jak sądził, znajdowały się pieniądze wcześniej pobrane z banku. 29-latek trafił za kratki policyjnego aresztu. Jak wynika  ze wstępnych ustaleń, mężczyzna może być podejrzany o kilkadziesiąt podobnych wyłudzeń na terenie całego kraju, których szacunkowa wartość strat może sięgać pół miliona złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że gdy dzwoni do nas obca osoba, która podaje się za członka rodziny i prosi o pożyczenie lub przekazanie dużej kwoty pieniędzy, należy od razu zawiadomić Policję dzwoniąc pod numer 997. Oszuści wymyślają coraz to nowe metody na pozbawienie nas pieniędzy. Nasze opanowanie i zdrowy rozsądek, którym wykazała się mieszkanka Złotowa, skutecznie im w tym przeszkodzą.

Żródło: www.policja.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.