Kradzież dokumentów a wyłudzenia IV kw. 2013

 
 

10 lutego 2014

 
 

Jeden, wspólny numer do zastrzegania kart kredytowych działa. Klienci banków, którzy utracą swój kartę mogą ją zablokować dzwoniąc pod 828 828 828. Numer działa przez całą dobę, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Uruchomienie linii to kolejny krok w rozbudowie systemu wymiany informacji. Bliźniaczy system, do zastrzegania dokumentów tożsamości, jest cały czas rozwijany. Dzięki niemu tylko w IV kwartale 2013 r. udaremniono próby wyłudzenia kredytów na 80 milionów złotych – wynika z najnowszej 16. edycji raportu InfoDok.

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod bardzo łatwy do zapamiętania numer telefonu: 828 828 828.

„Uruchomienie systemu zastrzegania kart to bardzo ważny moment dla wszystkich klientów banków. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób możliwe jest zastrzeżenie karty w przypadku jej kradzieży lub zagubienia. Takim sytuacjom zawsze towarzyszy stres, chodzi przecież o bezpieczeństwo naszych środków finansowych, stąd zdecydowaliśmy się wprowadzić łatwy do zapamiętania numer 828 828 828, zachęcam do jak najszybszego zapisania go w telefonie komórkowym.”– mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Całość artykułu znajduje na stronie: www.finanse.egospodarka.pl