Oszustwa #NaKoronawirusa. Banki ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami!

 
 

16 marca 2020

 
 
portfel

Wykorzystując ogólną panikę i nasz strach przed koronawirusem, oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y o tym, że nasze środki z kont bankowych zostały przekazane do rezerw krajowych NBP, co jest nieprawdą.

Komunikat o fałszywych SMS-ach opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych PKO Bank Polski, a także Santander Bank Polska.

“Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki”, ostrzega PKO BP.

Banki radzą, żeby po otrzymaniu takiego SMS-a najlepiej od razu go skasować i pod żadnym pozorem nie klikać w przesłany link kierujący do fałszywej strony do logowania na konto bankowe. Jeśli z niego skorzystamy i podejmiemy próbę zalogowania na przesłanej przez oszustów stronie, nasze dane do logowania na konto bankowe trafią w ich ręce, co grozi z kolei utratą zgromadzonych na koncie środków.

Jak przypomina Santander, “bank nigdy nie prosi o logowanie się do bankowości internetowej poprzez wysyłanie linków w wiadomości SMS lub e-mail”.

Więcej: www.aleBank.pl