Liczył na 20 tysięcy, dostał zarzuty

 
 

27 lutego 2012

 
 

Policjanci zatrzymali mężczyznę usiłującego wyłudzić kredyt bankowy. Adrian B. liczył na gotówkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Zamiast oczekiwanych pieniędzy usłyszał zarzuty. 20-latek został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu ma zgłaszać się do jednostki Policji.

Policjanci z komendy na warszawskiej Pradze Południe zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, z której wynikało, że do jednej z placówek bankowych ma zgłosić się mężczyzna zabiegający o uzyskanie kredytu. Wątpliwości budziły dokumenty, jakimi się posługiwał.

Kryminalni przygotowali zasadzkę. Około 12.00 do banku wszedł mężczyzna, którego rysopis odpowiadał informacjom posiadanym przez policjantów. Funkcjonariusze obserwowali jego poczynania. Mężczyzna przysiadł na znajdującym się na sali krześle, a następnie podszedł do jednego ze stanowisk, gdzie podpisywał dokumenty związane z uzyskaniem kredytu. Chwilę później został zatrzymany.

Adrian B. powiedział policjantom, że do uzyskania kredytu wykorzystał sfałszowane zaświadczenie o zarobkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar tysiąc złotych. 20-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Źródło: www.policja.pl