Wyłudził telefony i usługi telekomunikacyjne

 
 

5 lipca 2011

 
 

Policjanci komendy stołecznej zatrzymali 36-letniego Piotra K. Mężczyzna fałszował dokumenty i na ich podstawie wyłudził kilkadziesiąt drogich modeli telefonów komórkowych oraz usługi telekomunikacyjne na kwotę co najmniej 70 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli sprzęt i pieczątki służące do fałszowania dokumentów i odzyskali 3 z wyłudzonych telefonów. Za oszustwa może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci komendy stołecznej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali oszusta, 36-letniego mieszkańca Pruszkowa. Z ustaleń policjantów wynika, że Piotr K. w ciągu ostatnich 3 miesięcy wyłudził kilkadziesiąt drogich modeli telefonów komórkowych oraz usługi telekomunikacyjne na kwotę co najmniej 70 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, 36-letni Piotr K. telefony wraz z kartami SIM zamawiał u operatorów przez Internet, a dostarczane mu były one przez firmy kurierskie. Kurierzy otrzymywali od niego przerobioną, fałszywą kopię dowodu osobistego i potwierdzające nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu. Do spotkań z kurierami dochodziło najczęściej w klatkach schodowych budynków w różnych częściach Warszawy.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli komputer, na którym tworzono fałszywe dokumenty. Ponadto w skrytce na dworcu kolejowych funkcjonariusze znaleźli pieczątki, które mężczyzna wykorzystywał do wytwarzania potwierdzających nieprawdę zaświadczeń o zatrudnieniu.

36-latek wyłudzone telefony komórkowe sprzedawał w różnych punktach Warszawy za połowę ich wartości. W trakcie czynności policjanci odzyskali trzy aparaty telefoniczne wyłudzone od różnych operatorów telefonicznych. Piotr K. za wyłudzone w ten sposób pieniądze wykupił sobie wakacyjny wyjazd do Egiptu, gdzie miał wyjlecieć dzisiaj. Nie zdążył.

Sprawa jest rozwojowa, kwota wyłudzeń może ulec zwiększeniu.

Źródło: www.policja.pl