Fałszywi wnuczkowie zatrzymani

 
 

13 czerwca 2011

 
 

Praca operacyjna radomskich policjantów doprowadziła do zatrzymania trójki oszustów, którzy na terenie całego kraju dopuścili się szeregu oszustw metodą na tzw. wnuczka. Z szacunków wynika, że oszuści wyłudzili blisko 200 tys. zł. Dwóch z zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Radomscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu w ostatnich dniach przeprowadzili działania wymierzone przeciwko grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą na tzw. wnuczka. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i 25-letnią kobietę, mieszkańców Łodzi.

W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych, karty SIM służące do przestępczej działalności, kilkadziesiąt kart z komputerowymi wydrukami telefonów stacjonarnych potencjalnych ofiar z terenu całego kraju oraz pieniądze w polskiej i obcej walucie.

Zatrzymani przyznali się do udziału w co najmniej kilkudziesięciu oszustwach, do których dochodziło od sierpnia ubiegłego roku na terenie całego kraju, w tym do 2 przestępstw i 3 usiłowań w samym Radomiu. Z szacunków wynika, że oszuści wyłudzili blisko 200 tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa i trafili na trzy miesiące do aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl