Nie dały się oszukać

 
 

28 maja 2011

 
 

Wzorowym zachowaniem wykazała się wczoraj 87-letnia mieszkanka Lublina, która nie dała się oszukać metodą na wnuczka. Mężczyzna chciał od niej wyłudzić 20 tysięcy złotych na rzekome leczenie. Kobieta zadzwoniła jednak do swojego prawdziwego wnuczka. Do podobnej sytuacji doszło w miniony czwartek, kiedy fałszywy wnuczek próbował wyłudzić od 80-letniej kobiety 40 tysięcy zł na zakup komputerów. Oba przypadki próby oszustwa miały miejsce na dzielnicy Czechów.

Wczoraj do domu 87-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Oszust chciał „pożyczyć” 20 tysięcy złotych na leczenie. Starsza kobieta pytała go czy zwrócił się już o pomoc do rodziców, kiedy usłyszała, że nie, mocno się zdziwiła. Po kilku minutach postanowiła zadzwonić do swojego wnuczka. Gdy ten usłyszał od niej całą historię, sam zadzwonił na policję.
Do podobnego zdarzenia doszło w miniony czwartek. Fałszywy wnuczek zadzwonił do 80-letniej kobiety z prośbą o pożyczkę na zakup komputerów. Próbował w ten sposób wyłudzić 40 tysięcy złotych. Gdy 80-latka dowiedziała się, że chodzi o tak dużą kwotę powiedziała, że zwyczajnie nie ma takich pieniędzy. O całym zdarzeniu powiedziała córce, która powiadomiła policjantów.

Pamiętajmy!

Ofiarami tego typu przestępstw najczęściej padają osoby starsze i samotne. Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu, bądź dzwonią podając się za członków rodziny lub znajomych. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy czy innych rzeczy wartościowych, należy jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają one trafić. W ten sposób upewnimy się, czy rzeczywiście ta osoba zwracała się do nas z prośbą i nie zostaniemy oszukani.
Pamiętajmy, aby w każdym przypadku zachować ostrożność i pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy!

Źródło: www.kwp.lublin.pl