Fałszywy wnuczek w areszcie

 
 

23 maja 2011

 
 

Poszukiwany przez podlaskich policjantów 38-latek podejrzany o oszustwa „na wnuczka” został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia 3 oszustw i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wyjaśniający okoliczności sprawy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalają szczegóły jego działalności.

Przed dwoma tygodniami białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie w Niewodnicy Kościelnej, w wyniku którego pokrzywdzony starszy mężczyzna stracił kilkanaście tysięcy złotych. Z okoliczności zdarzenia wynikało, że nieznany sprawca zastosował metodę „na wnuczka”. Telefonując do starszego pana, podawał się za członka jego rodziny. Oszust nakłonił mężczynę do przekazania mu pokaźnej kwoty.

Wyjaśniający okoliczności sprawy policjanci szczegółowo analizowali całe zdarzenie. W rezultacie ich podejrzenia padły na jednego z mieszkańców Małopolski. Dalsze ustalenia mundurowych wskazywały, że jest on sprawcą innych oszustw „na wnuczka” dokonanych w województwie podlaskim. Poszukiwania wszczęte przez mundurowych z Białegostoku przyniosły rezultat. 38-latek wpadł w ręce Policji kilkaset kilometrów od Białegostoku. W miniony piątek poszukiwanego mężczyznę zatrzymali w trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Po przewiezieniu do Białegostoku usłyszał on zarzuty popełnienia w maju bieżącego roku 3 oszustw, w wyniku których swoje kilkunastotysięczne oszczędności stracili starsi mieszkańcy z Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Niewodnicy Kościelnej koło Białegostoku.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białymstoku postanowił, że najbliższe 3 miesiące 38-latek spędzi w areszcie tymczasowym. Wyjaśniający okoliczności sprawy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalają teraz, czy aresztowany oszukał także inne osoby oraz czy miał wspólników.

Źródło: www.policja.pl