Zakończenie akcji „Nie bądź karpiem – Nie daj się złowić”

 
 

24 grudnia 2010

 
 

Policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP podsumowali akcję „Nie bądź karpiem – Nie daj się złowić”. Prowadzone od pierwszego grudnia działania przyczyniły się do utrzymania ilości zdarzeń w porównaniu do ubiegłego roku, w którym również przeprowadzano działania pod hasłem „Nie daj się złowić”. W porównaniu z rokiem 2008 gdzie nie przeprowadzano takich działań, zanotowano o 32% mniej zdarzeń. W tym czasie funkcjonariusze WWP oraz Straży Miejskiej zatrzymali na gorącym uczynku 84 sprawców przestępstw!

Działania prowadzone w przedświątecznym okresie przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP miały ograniczyć ilość kradzieży kieszonkowych w miejscach publicznych, m.in. na przystankach, dworcach i w komunikacji miejskiej oraz w placówkach handlowych i gastronomicznych.

Wspólne działania z Zarządem Transportu Miejskiego, uświadamiające nierozważnym osobom, że brak nadzoru nad posiadanym bagażem może prowokować potencjalnych złodziei, kolportowanie ulotek z hasłem „Nie bądź karpiem – Nie daj się złowić” oraz wywieszanie plakatów informujących o tym, jak uniknąć zagrożenia, a przede wszystkim wzmożone kontrole przyniosły oczekiwane efekty.

W tym czasie w porównaniu do roku 2008 gdzie nie prowadzono podobnej akcji, spadła ilość zgłoszonych kradzieży o 32%. Udało się utrzymać taki sam poziom jak w roku ubiegłym, w którym również prowadzono akcję pod hasłem „Nie daj się złowić”.

Ogółem zatrzymano aż 84 sprawców przestępstw. W ręce policjantów trafiali dobrze znani im kieszonkowcy – jeden z nich był zatrzymywany już dwanaście razy na kradzieży kieszonkowej, nieświadomym ofiarom zwracano natychmiast skradzione przedmioty . Dodatkowo policjanci ujęli 29 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusze interweniowali 4576 razy.

Wydział Wywiadowczo-Patrolowy pragnie podziękować:

Zarządowi Transportu Miejskiego za wspólne przygotowanie i realizację kampanii.

Swojemu partnerowi – Związkowi Banków Polskich, za pomoc i wsparcie podczas kampanii informacyjnej.

Funkcjonariuszom Straży Miejskiej za połączone patrole, które podniosły poczucie bezpieczeństwa stołecznym mieszkańcom.

Żródło: wwp.policja.waw.pl

 

www.dokumentyzastrzezone.pl © ZBP. Wszystkie prawa zastrzeżone.