Ukradł kartę i wypłacał pieniądze

 
 

19 października 2010

 
 

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 34-letniego Arkadiusza Ł ., który skradł koledze z pracy kartę bankomatową. Mężczyzna dokonał zakupów i wypłacił z jego konta pieniądze na łączną kwotę 2040 złotych. W kradzieży pomogła mu znajomość kodu PIN do karty kolegi. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Piaseczna zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna. Złożył zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej i numeru pin. Z jego konta wypłacono 2040 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań operacyjnych i czynności procesowych ustalili, że sprawcą kradzieży karty jest kolega pokrzywdzonego z pracy, 34-letni Arkadiusz Ł.
Jak ustalili policjanci sprawca wykorzystał fakt, że pokrzywdzony zostawił swoje rzeczy osobiste i wyszedł na chwilę z pomieszczenia, w którym się znajdowały. 34-latek kradzioną kartą dokonał kilku wypłat z bankomatów i płacił za zakupy. Łącznie naraził kolegę na straty w wysokości 2040 złotych.

Arkadiusz Ł. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Funkcjonariuszom tłumaczył, że potrzebował pieniędzy na spłatę długów. Dziś jego sprawą zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowego. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież i posłużenie się kradzioną kartą bankomatową. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.waw.pl