Oferował pracę, przywłaszczał dowody osobiste i znikał

 
 

15 października 2010

 
 

Policjanci z Wołomina zatrzymali poszukiwanego przez kryminalnych z Targówka oszusta. 27–latek przywłaszczał dowody osobiste, a potem wyłudzał usługi. Dzisiaj Łukasz D. usłyszy aż sześć zarzutów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, 27–letni Łukasz D. przez kilka ostatnich miesięcy wyszukiwał w ogłoszeniach osoby, które szukały pracy. Dzwonił do nich, oferował pracę i umawiał się z nimi. Pod pretekstem wykonania ksero, prosił o dowody osobiste, by chwilę później wraz z nimi zniknąć.

Policjanci z Targówka odnotowali na swoim terenie pięć przypadków przywłaszczeń dowodów osobistych oraz jeden przypadek wyłudzenia usługi telekomunikacyjnej na jeden z przywłaszczonych dowodów. Kryminalni z Chodeckiej od razu zajęli się sprawą, wytypowali sprawcę i zrejestrowali go w policyjnej bazie.

Wczoraj 27–letni Łukasz D. wpadł w ręce policjantów z Wołomina. Dzisiaj policjanci z Chodeckiej przedstawią mu sześć zarzutów. Pięć z nich dotyczyć będzie przywłaszczeń dokumentów, a jeden oszustwa. Policjanci nie wykluczają, że oszukanych przez Łukasza D. osób może być znacznie więcej.

Źródło: www.policja.waw.pl