Poszukiwany wpadł w ręce policjantów KGP

 
 

18 marca 2010

 
 

Poszukiwacze z Komendy Głównej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 30-letniego Rafała D. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych za nielegalne posiadanie broni palnej i fałszerstwa. Teraz Rafałem D. zajmie się wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacją Osób Biura Kryminalnego KGP pracowali nad sprawą poszukiwanego 30 letniego Rafała D. Mężczyzna figurował w policyjnych kartotekach za nielegalne posiadanie broni oraz fałszerstwa. Sądy wydały za nim trzy listy gończe. Funkcjonariusze namierzyli 30-latka w Warszawie. Z ich ustaleń wynikało, że miał on się poruszać fordem po mieście razem z kolegą. Wspólnie z policjantami z komendy na Woli i funkcjonariuszami stołecznej drogówki zorganizowali zasadzkę. Kiedy podejrzany samochód pojawił się na ulicy Pułkowej zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało, w aucie był Rafał D. oraz jego kolega. 30-latek próbował jeszcze legitymować się dokumentem tożsamości wystawionym na inne nazwisko, żeby zmylić funkcjonariuszy. Po jego dokładnym przeszukaniu okazało się, że miał przy sobie jeszcze dwa dowody osobiste wystawione na inne osoby oraz wystawione in blanco orzeczenie lekarskie. Przy mężczyźnie policjanci zabezpieczyli również 6 tysięcy złotych w gotówce. Ale to nie był jeszcze koniec tej historii. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane samochodu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że figurował on jako skradziony.

Obaj mężczyźni zostali natychmiast przewiezieni do policyjnego aresztu. Teraz zajmie się nimi wymiar sprawiedliwości.

Źródło: www.policja.pl