Wyłudzali kredyty i usługi telekomunikacyjne

 
 

26 września 2008

 
 


Trzykrotne zatrzymanie przez policję, kilkadziesiąt spraw w sądach i rozwód z żoną. Taka kara spotkała mężczyznę za zgubienie dowodu osobistego.

Wojciech Z. i Kinga M. są znajomymi. Działali od maja do września 2008 roku na terenie Koszalina, Słupska, Piły, Szczecinka i Kołobrzegu. W placówkach bankowych i kredytowych zaciągali kredyty na skradziony przez Kingę M. dowód osobisty. Dziewczyna zabrała go swojej koleżance. Następnie razem z Wojciechem Z. zrobili pieczątkę, którą podbijali samodzielnie wypełniane blankiety zaświadczeń o zatrudnieniu. W toku czynności operacyjnych policjanci ustalili, że para zaciągnęła w ten sposób co najmniej 6 kredytów na sumę nie mniejszą niż 10 tysięcy złotych. Ponadto oszuści wyłudzili również dwie usługi telekomunikacyjne. Na skradziony dowód i podrobione zaświadczenia o zarobkach podpisali umowy na telefony komórkowe, a w promocji otrzymali również przenośny komputer. Łączna wartość tych umów to 500 złotych.

Kinga M. ma 20 lat i jest mieszkanką Koszalina. Jej znajomy, 33-letni Wojciech Z., mieszka w gminie Świeszyno i był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz oboje staną przed sądem, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policji sąd zastosował wobec Wojciecha Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie